SD Bohemia Group a.s.
Investor a prodejce projektu
Zvětšit písmo: AAA

Zahájení prodeje/rezervací
červenec 2017
Stavební povolení
září 2017
Začátek výstavby
říjen 2017
Dokončení hrubé stavby
leden 2019
Dokončeny hrubé rozvody
březen 2019
Rychlý kontakt

Aktuálně

Výhled financování do roku 2018

Zásadní roli v poptávce po úvěrech na bydlení hraje míra nezaměstnanosti a příjmy českých domácností. Oba tyto parametry by se v letošním roce neměly nijak zásadně zhoršit.

„Pokud úrokové sazby zůstanou pod 3 procenty, což zatím předpokládáme, poptávka po vlastním bydlení nebo rekonstrukcích bude i v letošním roce velmi silná. A v kombinaci s pokračujícím trendem růstu průměrné výše úvěru mají letos banky i spořitelny velký potenciál zopakovat, nebo se přiblížit se objemovým výsledkům uplynulých dvou let. V případě hypoték by se objem mohl pohybovat mezi 190 a 210 mil. Kč. V případě stavebních spořitelen mezi 55 a 65 mld. Kč,“ říká Libor Ostatek a dodává: „To vše samozřejmě za předpokladu, že bude dostatečná nabídka nemovitostí ke koupi nebo příležitostí pro další výstavbu.“

Loni lidé investovali do bydlení rekordní částku. Kolik to bylo?

Datum: 19.1.2018
Autor: GOLEM FINANCE
Známe výsledky bank i stavebních spořitelen za rok 2017. Banky zopakovaly svůj výsledek z roku 2016 a půjčily celkem 225 mld. Kč. Stavební spořitelny si polepšily a rozpůjčovaly dalších téměř 60 miliard korun. Například v porovnání se státními výdaji na výstavbu silnic a železnic se jedná o více než 3násobnou částku.

více čtěte 
Výhled financování do roku 2018